Tak nám zabili Ferdinanda

6. dubna 2009 | Zprávy

… aneb Kterak DORA Gastro vystrnadila GTH Catering

Tak už to máme za sebou. V sobotu definitivně převzala DORA Gastro vládu nad naším stravováním v práci. Eště to zatím není možný nějak objektivně posoudit, ale z názoru mýho i mých kolegů se dá vyčíst, že o spokojenost s nastalou změnou se rohdodně nejedná. Co se týče obědů, tam sem zatim na zásadní rozdíl nenarazil. Teda kromě toho, že nám na stolech přibyla jakási plastová podložka pod vázičkou s umělou kytkou a stojánkem na sůl a pepř potisknutá logem DORA Gastro a jejich pofidérní grafikou z hnědo-oranžovo-žlutých křivek. Pak sem se taky sám sebe zeptal, k čemu mi je logo na papírovejch ubrouskách, když si s nim stejně utřu zobák a vyhodim ho do koše (další zbytečně prošustrovaný peníze).

S kantýnou se to má trochu jinak. Nejen že se změnily ceny, ale i sortiment. Za dob GTH Cateringu bylo prodávaný zboží převážně českýho původu, ale teď je to samej zahraniční nesmysl. Kdo si chtěl zamlsat, moh si koupit třeba Bon Pari, bonbóny Jojo, sušenky Opavia nebo čokoládu od Orionu. Teď se tam najdou sušenky z Polska, bonbóny z Německa a čokoláda z kdovíjaký horoucí prdele. Za nápis „Made in EU“ se dá schovat cokoliv, jen se zapomíná na to, že z čárovýho kódu se dá vyčíst všechno. A ceny? U obyčejných limonád zýšení o 20% (z deseti na dvanáct korun), některý paštiky sou pomalu za dvojnásobek a hotový jídla typu smaženej sejr, karbanátek nebo kus kuřete sou za stejnou cenu, ale poloviční velikosti.

To ukáže čas, jak se s tím nová společnost popere. Napadaj mě jen dvě otázky. Jestli ty, kdo za touhle změnou stojej, někdy choděj do kantýny a na obědy a komu vlastně nakonec připlavali ty kapříci?

Fast bio

Ortodoxní negativista, léčba nemožná.
Grammar Nazi, co píše, jak mu zobák narost.
Eklektik, PCMR

Něco pro Saskii Burešovou

Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031