TracThorr a Nexus

18. března 2013 | Mobilní TracThorr, Tlachání

… aneb Další Android do baráku

Přemejšlel sem o tom docela dlouho jako snad u každýho kusu elektroniky, co mám. S tabletem tomu nebylo jinak. To se to tak různě mlelo, jestli sedum nebo deset palců, od jakýho výrobce a s jakejma parametrama. Rozhodně sem nechtěl žádnej shit, ale taky aby nebyl ten tablet nějak extra drahej. Několikrát se mi povedlo zamyslet se i tak, že vlastně žádnej nepotřebuju, ale chyba lávky. Potřebuju a teď se mi to potvrzuje.

Co sem od tabletu očekával? Takový ty běžný věci jako je třeba správa mailu, možnost pracovat s Google Diskem, pouštět na něm Skype a vůbec takový různý pracovní záležitosti. Něco podobnýho jako u dříve kupovanýho androidího telefonu. Hlavně sem potřeboval větší displej, s čtyřpalcovým (u telefonu) to de, ale třeba práce s dokumentama je při použití klávesnice přes půl displeje tak trochu na dvě věci. Teď ale jak velkej. Desetipalcovej si dokážu představit, protože tu mám cestovní netbook se stejnou úhlopříčkou. To mi ale přišlo moc velký a hlavně bych moh s sebou tahat ten netbook místo tabletu. S představou něčeho přenosnějšího sem došel k závěru, že sedum palců bude tak akorát.
Rozměr byl, výrobce ne. Hned na začátku sem zavrh výrobce, který mi nic neříkali, jako Prestigio, Point of View nebo třeba expert na všechno – Acer (žádnej z jejich krámů mi nesmí přes práh, a to i když mám nějakej opravovat). Tím sem vyfiltroval tři čtvrtiny nabídky a přišla řada na porovnávání parametrů. Rozlišení displeje radši větší než menší, když je to za stejný peníze, že? Verze systému byla taky jedním z hlavních parametrů. Čekal sem, že každej z tabletů bude mít už Jelly Bean (verze 4.1 a 4.2), ale zázrak se nekonal. Tu větší část s Ice Cream Sandwich (verze 4.0) sem jen tak s vodfrknutím přehlíd a věnoval se dalším vlastnostem. Už teď sem ale věděl, že to bude Google Nexus 7, ale netušil sem, kerou ze dvou variant vybrat. Jestli 16GB nebo 32GB. Rozdíl v ceně byl 2000 korun. Pak mě ale trklo, že třcetidvougigová varianta má navíc 3G modul a bylo jasno. Za víc prostoru a větší mobilitu sem si připlatil.

A je to doma. Už jedenáctej den, proto taky tenhle článek. Hned po vybalení z krabice se konala hurá akce okolo prvního zapnutí a nastavování. Hned po připojení na WiFi na mě vyskočila aktualizace z verze 4.2 na 4.2.2. Proběhlo to bez sebemenšího problému. Pak už jen nastavit účet a postahovat aplikace. Všechno běhá, jak má a nikde žádnej zádrhel. A nadšení? To mi vydrželo do dneška. Tabletu zatim nemám co vytknout. Místa mám pořád dostatek, výdrž je taky slušná, při běžný práci sem to dotáh víc než na tři dny a sedum hodin, aplikace nepadaj, prostě taková androidí idylka. Teď mi nezbejvá nic jinýho, než váhavcům doporučit Google Nexus 7, kterej s cenovkou lehce pod šest (16GB) nebo osum tisíc (32GB) stojí za povšimnutí. Sám bych ho už neměnil.

Fast bio

Ortodoxní negativista, léčba nemožná.
Grammar Nazi, co píše, jak mu zobák narost.
Eklektik, PCMR

Něco pro Saskii Burešovou

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930