TracThorr a sítě

17. února 2013 | Tlachání

… aneb Facebook nehejbe světem jak by se čekalo

Poslední dobou zjišťuju, že ty fejsbůky u mě ztrácej na významu. Jo, mám ho v jednom tabu (někdy i dvou) puštěnej furt, ale nejsem na tom tak, že bych musel mít pořád puštěnej chat (ten používám jen zřídkakdy a to jen na to, abych zjistil jestli je online někdo, koho bych moh potřebovat) nebo abych každejch pět minut refreshoval, jestli se něco neděje. Upozornění mi bohatě stačej. Stal se z něj spíš jen další pracovní nástroj. Jasný, zní to divně; FB ≠ pracovní nástroj, ale já ho používám jen jako pomůcku k práci pro Koalici STOP HF (ano, toto JE reklama). Potřebuju totiž vědět, co zveřejňujeme.

Od tý doby, co mám novej telefon (je tomu bezmála měsíc) se už nemusim omezovat na pár mrňavejch aplikací a využívat telefon naplno. Tím pádem sem začal víc využívat Google Apps, obzvláště Disk, Kalendář a Statistiky. Jaká byla moje prozíravost, když sem na doméně stophf.cz Google Apps aktivoval a po měsíci přišel mail, že služby budou pro nový uživatele zpoplatněný, ale stávajících se změna nedotkne, to sem si akorát vodfrk. Dál sem začal víc používat Twitter, jednak proto, že je srandovní a druhak že je tam úplně jiná mentalita než na FB. Kurva, proč furt ten fejsbůk vole? To se nedá srovnávat. Občas utrousim něco i na Google+, i když ten budu muset nějak hodit do latě. Míchaj se mi tam profily, že pak nevim koho mám v jakým kruhu na jakým profilu. Aspoň že mě napadlo mít každej profil pod jiným uživatelem v Chromu. Pak taky potřebuju Skype, kterej je jedním z hlavních informačních kanálů pro práci.

Chtěl sem taky používat Instagram, ale po zralým uvážení sem se rozhod, že se do toho jablíčkářům (myšleno bez urážky) nebudu motat. Původně to byl nástroj Applu, tak to pro mě jako Androiďáka nemá význam. I beze mě tam maj z těch umouněnejch androiďat (myšleno s urážkou, páč si Instagram pro Android taky stáhnul každej, kdo má do prdele díru – 50 – 100 milionů stažení) radosti dost. Navíc nemám moc v lásce vyumělkovaný fotky (rozuměj vyfocený hovna a dohoněný aplikacema/programama k nedokonalosti).

A před chvílej sem si jen tak naistaloval Foursquare. Je to jen taková bokovka, aby každej kdo bude chtít věděl, na kterým rohu sem si zrovna uprd.

Fast bio

Ortodoxní negativista, léčba nemožná.
Grammar Nazi, co píše, jak mu zobák narost.
Eklektik, PCMR

Něco pro Saskii Burešovou

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930